logoahtcoبازرگانی تقدسی نماینده انحصـاری شرکت lamello سوئیس در ایران

                                        

         

خصوصیات اتصالات lamello

خصوصیات اتصالات lamello:

CLAMEX P-14 و CLAMEX P-10

1-امکان زاویه خوری از "180-22/5"که محدودیتی برای زاویه زدن ندارد و این امکان را به طراح می دهد تا محدودیتی در طراحی خود نداشته باشند.

2-صرفه جویی در زمان و نیروی کار

3-قابلیت ایجاد اتصال به وسیله یک دستگاه کوچک و کم حجم و سبک و یا با استفاده از CNC و CNC سوراخ زن.

4- نصب راحت اتصال بدون نیاز به ابزار که باکمک دست و بسیار راحت انجام میشود و همچنین این اتصال از دو قسمت تشکیل شده است.

ادامه مطلب


خصوصیات اتصال خوب در صنعت چوب

0 divario p 18 interzum award 06امروزه با وجود شرایط اقتصادی و وضعیت بازار های کسب کار به خصوص در صنعت چوب که بازار هدف ما و بسیاری از اهالی کسب کار در این زمینه است بسیاری از افرادی که مشغول در این صنعت هستند به دنبال قیمت تمام شده می باشند که اولا بتوانند یک قیمت تمام شده پایین با بیشترین سود و کمترین هزینه هایه ممکنه را نصیب بازار هایه خود کنند پس اولین فاکتوری که این تولید کننده برای کمتر هزینه کردن در نظر میگیرد قیمت کم تمام شده در مواد اولیه است پس یک تولید کننده ترجیح میدهد تا کمترین هزینه را ببرد یکی از مهمترین فاکتور هایی که تولیدکننده برای خود ملاک قرار می دهد اتصالات مورد استفاده در محصول خود است اغلب تولید کنندگان بر این فرض هستند که باید از یک اتصالی استفاده کنند که قیمت بسیار پایینی داشته باشد ولی این تصور در مورد اتصالات به کار رفته در محصول اشتباه است زیرا یکی از مهمترین فاکتور هایی که میتواند فروش یک محصول را بالا ببرد همین فاکتور اتصال است با یک اتصال خوب یک تولید کننده میتواند محصول خود را به یک برند تبدیل کند چون در جوامع امروزی و با هوشیار شدن مصرف کننده در مورد انتخاب یک محصول با کیفیت ، تولید کننده میبایست از فاکتورهایی که در تولید خود که مهمترین آن اتصال است استفاده کند حال باید به نکته بپردازیم که آیا یک اتصال خوب باید چه خصیوصیاتی داشته باشد تا بتواند از لحاظ فنی بسیار کار آمد باشد:

ادامه مطلب


اتصالات در صنایع چوب

اتصالات در صنایع چوب 

 

اتصال واژه ای است عربی و به معنای رسیدن واتصالات جمع آن بوده است و در اصطلاح چوب عبارتند از بند وبست دادن دو یا چند قطعه چوب در یکدیگر ومقید کردن آنها برای دست یابی به محصول چوبی مورد نیاز از آنجایی که می توان مصنوعات چوبی را یکدیگر و یک تکه و یک پارچه تهیه نمود از این روسعی می گردد..

که با استفاده از قطعات چوب ومتصل نمودن آنها به یکدیگر به لوازم و وسایل مورد نیاز دست یافت. چوبهای یک تکه را بدان لحاظ نمی توان در ساخت وسایل چوبی بکار برد که اولا:حجم ساخت و غیر قابل حرکت در پاره ای از کار ها خواهند ثانیا:مسایل رطوبتی چوب همواره،برای مصنوعات چوبی مشکل افرین خواهد بود ثالثا:در بعضی از زمینه های کاری چوب در جهت راه وبی راه قرار خواهد گرفت و در نتیجه شکننده و غیر قابل استفاده و از همه مهمتر ساخت با چوب یک تکه مستلزم قطر زیاد وحجم زیاد کار وهزینه بالا خواهد بود .و در پایان محصول تولید شده از زیبایی بر خور دار است ولی از مقامت واستحکام کافی بر خوردار نیست.و اساسا وسایل وابزار برای انجام این قبیل امور در اختیار نیست

ادامه مطلب


معایب اتصالات الیت

معایب اتصالات الیت

 

1)از عمده معایب در سوراخ زن دستی تننظیم کردن دشوار سوراخ های اتصال می باشد،که احتیاج به اندازه زدن و سایز است. این دلیل باعث میشود تا شما برای ایجاد اتصال احتیاج به تنظیم کردن سوراخ ها داشته باشید

2)در دستگاه های سوراخ زن دستی (stationary)  شما باید  ابعاد بدهید و دستگاه خودش رابا ابعاد داده شده تنظیم کند و ایراد بزرگ این مورد این است که چیزی که با دست در ارتباط است همیشه کامل نیست.

3)در دو تیپ مختلف میتوان این اتصالات را ایجاد کرد ، ماشین آلات CNC و ماشین آلات   stationary که به صورت تنظیم دستی میباشد.

4)برای کسی که تیپ محصولشان یکسان میباشد از cnc  سوراخ زن یا cnc استفاده میکنند ولی برای تولید کنندگانی که تنوع سوراخ زنی آنها زیاد است سوراخ زن دستی استفاده میشود و حتما باید اپراتور ماهر باشد .

ادامه مطلب


پیچ الیت چیست

2.jpgدرگذشته جهت اتصال قطعات مختلف چوب و فرآورده های چوبی از پیچ چوب و کمی پیش تر از انواع دوبل های چوبی استفاده می شد . اما امروزه با توجه به پيشرفت هاي صورت گرفته در صنعت استفاده از گونه جديدي از اتصالات با نام مستعار پيچ اليت رواج يافته است.

پيچ هاي mini fix كه امروزه بيشتر با نام پيچ هاي اليت در بازار مشهور هستند در سال 1980 در شركت HAFELE ابداع و توليد گرديد. اين دسته از پيچ ها به مرور به ايده اي مناسب براي اتصال با ضريب امنيت بالا و استاندارد در صنايع چوب تبديل شد. پيچ هاي اليت قابليت نگهداري و اتصال دو قطعه را به صورت دايمي و يا موقت حتي بدون استفاده از پيچ هاي معمولي مانند پرچ،پيچ خودكار و . را دارا مي باشد


ادامه مطلب


آرشیو کامل ویدئوی اتصالات را در سایت آپارات مشاهده کنید...